Založ si blog

Naď minister obrany ako zástupca boha na zemi

Všetci vieme čo sa v posledných dňoch udialo,, hlavne o smrti p. Lúčanského vo väzobnej väznici čo za posledných 30-40 rokov v našich končinách nemá obdoby, nebudem sa zaoberať p. Lúčanským, na to sú organy činné v trestnom konaní. dnes vyplávalo na povrch ako minister obrany (MO) NAĎ  sľubuje modré z neba tomu kto udá únik zo zdravotnej dokumentácie p. Lúčanského, ktorá len posilňuje podozrenie s jeho vraždy v štátnom zariadení. MO NAĎ sľubuje beztrestnosť tomu kto urobí  udavača a dokonca mu s peňazí daňových poplatníkov sľubuje aj odmeny, však p. NAĎ s cudzieho krv netečie a už ste prešafárili ďaleko viac na antigénových testov čo ste nakúpili bez výberového konanie, cez bieleho koňa v TRNAVE. Lekárom, ktorý ho mal podľa lekárskej správy ošetrovať, bol vraj Marián Sičák, ktorý v minulosti vystupoval za stranu Daniela Lipšica – NOVA.

Zákon MO neumožňuje sľubovať beztrestnosť komukoľvek, nie to  šafáriť s peniazmi daňových poplatníkov . Ide tu zrejme o jeho snahu zakryť vo veci vlastnú trestnú činnosť ako aj činnosť zločineckej skupiny pravdepodobne v zložení ministerka spravodlivosti Kolníková minister vnútra  Mikulec, možno aj MZ a predseda vlády SR. Preto zrejme rodina nedostala zdravotnú dokumentáciu aby sa to ľahšie krylo, preto bol aj p. Lúčanský, odvezený na ošetrenie do vojenskej nemocnice v Ružomberku a div sa svete ta  spadá ako to vojenský objekt pod MO NAĎA .Preto aj ta úporná snaha bez ohľadu na zákon to zakryť. Zákon štátnemu organu určuje čo ma robiť alebo štátny organ môže robiť len to čo mu ZÁKON dovoľuje. A zákon nedovoľuje NAĎovi ako to MO udeľovať milosť ani sľubovať beztrestnosť, komukoľvek, ani udavačovi-informátorovi  ktorý by sa ulakomil na sľubovanú finančnú odmenu, ani nikomu inému. Lekárom, ktorý ho mal podľa lekárskej správy ošetrovať, bol vraj Marián Sičák, ktorý v minulosti vystupoval za stranu Daniela Lipšica – NOVA.

Zo strany NAĎA ide o zneužitie právomoci verejného činiteľa podľa § 326 trestného zákona

Zneužívanie právomoci verejného činiteľa
(1) Verejný činiteľ, ktorý v úmysle spôsobiť inému škodu alebo zadovážiť sebe alebo inému neoprávnený
prospech,
a) vykonáva svoju právomoc spôsobom odporujúcim zákonu,
b) prekročí svoju právomoc

(3) Odňatím slobody na sedem rokov až dvanásť rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1
a) a spôsobí ním ťažkú ujmu na zdraví alebo smrť,

(4) Odňatím slobody na desať rokov až dvadsať rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1

c) za krízovej situácie.  myslím že núdzový stav ktorý je vyhlásený je krízová situácia

 

v súbehu krytia trestnej činnosti

Zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny podľa § 296 Tr. zák. sa dopustí, kto založí alebo zosnuje zločineckú skupinu, je jej členom, je pre ňu činný alebo ju podporuje a potrestá sa odňatím slobody na päť až desať rokov. Zločineckú skupinu súčasná právna úprava definuje v ustanovení § 129 ods. 4 Tr. zák., podľa ktorého sa na účely tohto zákona za zločineckú skupinu považuje štruktúrovaná skupina najmenej troch osôb, ktorá existuje počas určitého časového obdobia a koná koordinovane s cieľom spáchať jeden alebo viacej zločinov,

p. Lúčanský nech už spáchal čokoľvek ,mal byť vyšetrovaný a postavený pred súd. Zrejme dôkazová núdza , iné vysvetlenie nie je, donútila páchateľov konať, tak ako konali. Súd po jeho smrti zastavil trestné stíhanie, to je v poriadku, proti mŕtvemu sa nevedie. Toto páchatelia vedeli, v tej korupcii p. Lúčanský s ktorej bol obvinený určite nešiel sám, prečo sa potom nevedie trestné stíhane voči spolupáchateľom !!!

Zákon o ochrane informátora toto umožňuje prokurátorovi a nie MO NAĎOVI, naviac sú tam taxatívne vymenované ktorých oznámení vo veci sa týkajú a únik zo zdravotnej dokumentácie tam nie je !!! NAĎ klame a čo je najhoršie GP ŽILINKA k tomu mlčí , tak ako mlčal na ŠPECIÁLNEJ PROKURATÚRE  prípade ŠP KOVAČIKA sám povedal že mali v tejto veci podozrenie ale nekonal , lebo vraj nemal dôkazy, no trestné oznámenie nepodal aby to polícia mohla vyšetrovať a dôkazy zadovážiť. GP je povinný konať aj ex offo ak je podozrenie zo spáchania trestnej činnosti, ak tak nekoná stáva sa spolupáchateľom, ktorý po právnej stránke kryje trestnú činnosť nie len NAĎA ale aj zločineckej skupiny, zrejme ak k tomu došlo sám toto NAĎ určite neorganizoval . to už ale bude pre orgány činne v trestnom konaní.

 

ZDROJ

https://www.hlavnespravy.sk/tvrda-reakcia-lucanskeho-syna-na-nada-a-jeho-vyhrazky-o-treste-pre-toho-kto-vyniesol-na-svetlo-spravu-o-skutocnych-zraneniach-lucanskeho/2394630

https://domov.sme.sk/c/22565419/nad-dal-presetrit-unik-zo-zdravotneho-zaznamu-lucanskeho.html?ref=njctse

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/573432-nad-o-operacii-lucanskeho-vyrazne-mu-vylepsili-zrak/?utm_source=pravda&utm_medium=box-sidebar-links&utm_campaign=mostread

GORILA

03.09.2017

Na úvod by som len chcel povedať, že nie som žiadny novinár, natož spisovateľ, tak nečakajte literárny skvost. O čom budem písať ? Už možno napovie aj nadpis môjho blogu. Kauza o korupcii pod názvom GORILA je známa hadam každému kto sa čo i len trochu zaujíma o dianie na Slovensku a jeho politickej scene. Sklamem tých ktorý by očakávali nové fakty o tomto mega korupčnom [...]

Sanduová

Z moldavčiny je rumunčina. Ako to súvisí s Putinovou agresiou?

25.03.2023 18:00

Moldavská prezidentka Maia Sanduová podpísala dekrét o premenovaní štátneho jazyka krajiny z moldavčiny na rumunčinu. Čo na to Moskva a Bukurešť?

Lászlo Sólymos

Sólymos: Ak v septembri neuspejeme, môže to znamenať koniec menšinovej politiky

25.03.2023 17:50

Najbližšie parlamentné voľby budú podľa neho míľnikom pre menšinovú politiku na Slovensku.

Záborská, Majerský

Majerský nechce na kandidátke KDH Záborskej ľudí. Vyhovárať sa je absurdné, reagovala Kresťanská únia

25.03.2023 15:59, aktualizované: 17:30

Uviedol to predseda KDH po sobotnom zasadnutí Celoslovenskej rady.

Nord Stream

t-online: Na mieste explózií plynovodu Nord Stream operovali ruské vojenské lode

25.03.2023 15:40

Podľa webu t-online.de satelitné snímky ukazujú, že v noci 21. septembra vyplávali z ruskej námornej základne v Kaliningrade najmenej tri podozrivé lode.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2
Celková čítanosť: 5113x
Priemerná čítanosť článkov: 2557x

Autor blogu

Kategórie